17 Şubat 2020 Pazartesi

KOCAELİ 16°

TURİSTİ GASP EDEN TAKSİCİ YAKALANDI

Turisti gasp eden taksici yakalandı

İstanbul’da havalimanında Sakarya’ya götürmek için anlaştığı Iraklı turisti, otoyolda araçtan indirip arkadaşı ile birlikte bıçak zoru ile gasp ettiği iddia edilen taksi şoförü yakalandı. Gözaltına alınan sürücünün suç ortağının ise cezaevinde olduğu ortaya çıktı.

10 Eylül 2019 Salı 15:29 GÜNCEL

Olay, 2Eylül tarihinde Gebze'de TEM otoyolu Şekerpınar Gişeleri mevkisinde meydanageldi. Edinilen bilgilere göre, Irak’tan Türkiye’ye gelen Irak vatandaşıL.A.A.A.L., İstanbul Havalimanı’ndan Sakarya’ya kendisini götürmesi için F.Ş.(35) isimli taksi şoförü ile anlaştı. L.A.A.A.L., bin 400 TL karşılığındakendisini Sakarya’ya götürmeyi kabul eden F.Ş.’nin taksisine bindi. F.Ş. isimlitaksici L.A.A.A.L. ile yolda bir süre ilerledikten sonra araca arkadaşı S.K.(35)’yi de aldı İstanbul’dan yola çıkan taksi sürücüsü F.Ş., TEM Otoyolu Gebzegeçişinde taksiyi durdurdu. Araçtan inen F.Ş. ve S.K. ellerindeki bıçaklarlaL.A.A.A.L.’yi tehdit ederek 7 bin 500 Irak dinarı, bin 500 dolar ve 570 TL’sinigasp ettiler. Şahıslar gece vakti gasp ettikleri L.A.A.A.L.’yi araçtan indiripyol ortasında bırakarak araçla uzaklaştılar.

Güvenlik kameralarıgaspçıları ele verdi

Yoldan geçenvatandaşlardan yarım isteyen Iraklı turist, durumu polis ekiplerine bildirdi.İhbar üzerine olay yerine intikal eden Kocaeli Emniyeti Cinayet ve Gasp BüroAmirliği ekipleri, olayla ilgili inceleme başlattı. Yolda bulunan kameralarıinceleme altına alan ekipler, L.A.A.A.L.’yi gasp eden şahısların olay yerindenkaçtıkları taksinin plakasını tespit etti. Olayla ilgili çalışmalarınıderinleştiren ekipler, L.A.A.A.L.’yi soyan şahısların F.Ş. ve S.K. olduğunubelirledi.

Taksisürücüsü düzenlenen operasyonla yakalandı

Ekiplertarafından dün İstanbul Fatih’de düzenlenen operasyonda taksi şoförü F.Ş.yakalanarak gözaltına alındı. Diğer şüpheli S.K.’nin ise tutuklu olduğuİstanbul’daki açık cezaevinden 28 Ağustos tarihinde izin alarak çıktığı,olaydan bir gün sonra ise tekrar teslim olduğu tespit edildi. Gözaltına alınanF.Ş. Kocaeli Asayiş Şube Müdürlüğüne getirildi. Emniyette yapılan işlemlerdebenzer suçlardan çok sayıda suç kaydının olduğu belirlenen F.Ş.’nin ifadesindesuçlamaları ret ederek, L.A.A.A.L.’den 450 TL para aldığını ve yolda giderkenkendi isteği ile araçtan indiğini söylediği öğrenildi. Emniyette tamamlananişlemlerinin ardından şahıs Kocaeli Adliyesine sevk edildi.


DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

FETÖ operasyonunda 9 gözaltı

FETÖ operasyonunda 9 gözaltı