17 Şubat 2020 Pazartesi

KOCAELİ 16°

ÖĞRENCİ TAŞIMA KAVGASINDA DÖVÜLDÜ

Öğrenci taşıma kavgasında dövüldü

Darıca ilçesinde, okulun servis için anlaştığı firma çalışanları, ailenin tercih ettiği servisin şoförü Faruk Uca’ya saldırdı. Aldığı darbelerle yaralanan Faruk Uca, tedaviye alındı.

10 Eylül 2019 Salı 15:52 GÜNCEL

Olay, dünöğleden sonra, Deniz Yıldızları Ortaokulu'nun önünde meydana geldi. Okulidaresi servis için bir firma ile anlaşırken, veliler ise geçen yıllardaçocuklarını okula götüren servisi tercih etti. Bunun üzerine firmanınçalışanları, çocukları okula getirip götüren servisin şoförü Faruk Uca’ya saldırdı.Kocaeli Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası 2. Başkanı da olan Faruk Uca,aldığı darbelerle yaralandı. Faruk Uca okul yanında bulunan bir dükkanasığındı. Dükkana giren kişiler Faruk Uca’ya burada da sopalarla vurdu.Saldırganlar kaçarken, kavgaya müdahale etmeye çalışanlar yardım istedi. Gelensağlık ekibinin ilk müdahalesini yaptığı Faruk Uca, hastaneye kaldırıldı.

 

Tedaviyealınan Faruk Uca, “Ben 10 yıldır bu okula servis çekiyorum. Veliler bana çokgüveniyorlar, çocuklar beni çok seviyor. Okul müdürüne, ‘Velilerin ekonomikdurumu iyi değil, bu sene zam istemiyorum’ dedim. Ama okul yönetimi daha çokpara kazanmak için yeni bir firma ile anlaştı. Ben zaten kendi öğrencilerimitaşıyordum. 3-4 kişi beni öldüresiye dövdü. Ben bir dükkana sığındım. Dükkansahibini bile tehdit ettiler. Beni dövenlerden davacıyım” dedi.


DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

‘Tefeciden farkı kalmayan CHP’li avukat’

‘Tefeciden farkı kalmayan CHP’li avukat’