17 Şubat 2020 Pazartesi

KOCAELİ 16°

KOTO’DAN ODA ÜYELERİNE ÖZEL KREDİ

KOTO’dan Oda üyelerine özel kredi

Kocaeli Ticaret Odası ve Fibabanka İzmit Şubesi arasında imzalanan protokolle, Oda üyeleri bankanın İzmit şubesinden % 1,58’den başlayan faiz oranlı ile 24 ay vadeli kredi kullanabilecek

08 Ağustos 2019 Perşembe 15:09 GÜNCEL

Kocaeli TicaretOdası (KOTO) ile Fibabanka arasında, Oda üyelerinin yararlanabileceği krediprotokolü imzalandı. Kocaeli Ticaret Odası ev sahipliğinde gerçekleşenprotokolde, KOTO Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Bulut, Fibabankaİzmit Şube MüdürüGüvenç Kocabaş yer aldı.

KREDİ FIRSATLARI

KOTO ve Fibabankaarasında imzalanan protokole göre; Oda üyesi firmaların yüzde 1,58’den başlayanfaiz oranları ile 24 ay vadeli, 130 bin TL’ye kadar kredi çekme imkanıbulunuyor. Kredi başvuru koşulları arasında ise; “2 yıl faaliyet süresinitamamlamış olmak, son yılsonu cirosunun 3 milyon TL’nin altında ve işletmedeçalışan sayısının 9 kişinin altında olması” yer alıyor. Ayrıca krediyi kullananüyelerden 6 ay boyunca hesap işletim, EFT ve havale ücreti alınmayacak.

BAŞKAN BULUT: ÜYELERİMİZİN ÜST DÜZEYDE

FAYDALANACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM

KOTO üyeleri içinhazırlanan bu protokolün üyeler için oldukça faydalı olduğuna inandığınısöyleyen KOTO Başkanı Necmi Bulut; “Üyelerimizin bu fırsattan üst düzeydeyararlanacağını düşünüyorum. Uzun zamandır üyelerden buna benzer talepleralıyoruz. Bu protokolle birlikte bekleyen üyelerimiz için önemli bir anlaşmayaimza attık. Hayırlı uğurlu olsun" şeklinde konuştu.

KREDİ KULLANIM ŞARTLARI

Fibabankaİzmit ŞubeMüdürü Güvenç Kocabaş ise protokolün tüm KOTO üyesi iş dünyasına hayırlıolmasını dileyerek, “Bu protokol ve % 1.58 olan faiz oranları, Fibabanka İzmitŞubesi’ne özel. KOTO üyeleri bu fırsattan Fibabanka İzmit Şubesi’ndenyararlanabilecekler. Kredi protokolümüzün kaynağı, Avrupa Birliği tarafındanfonlanan ve Avrupa Yatırım Fonu (AYF) tarafından işletilen “İstihdam ve SosyalYenilik Programı” (EaSI) Garanti Kredisi. Bu fonla, firmalarını geliştirmekisteyen mevcut micro işletmelere, Micro-finansman bulma ve Micro-finansmanaerişim imkanlarını arttırma olanağı tanıyor. Krediden; Kuruluş tarihi 2(İki)yıldan eski olan, cirosu 3.000.000 TL’ye kadar olan, çalışan sayısı 9 kişi vealtında olan firmalar yararlanabiliyor. Eşit taksitli olarak,3 aydan 24 ayakadar vadeli olarak, maksimum 130.000 TL’ye kadar kredi kullandırılabiliyor. Buşartların KOTO’nun üye profiline büyük oranda uyduğunu görüyoruz. Üst düzeydebaşvuru bekliyoruz” dedi.

 


DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Buket’in hayalini gerçekleştirecekler

Buket’in hayalini gerçekleştirecekler