17 Şubat 2020 Pazartesi

KOCAELİ 16°

KOTO’DAN KONUT ALACAKLARA İKİNCİ MÜJDE

KOTO’dan konut alacaklara ikinci müjde

KOTO üyesi müteahhitlerden konut alın % 0,79 faizli kredi fırsatlarından yararlanın.

07 Ağustos 2019 Çarşamba 16:15 GÜNCEL

Kocaeli Ticaret Odası ile Ziraat Bankası arasında, KOTOüyesi müteahhit firmalarının müşterilerine kullandırması amacıyla imzalananKatkı Paylı Konut Kredisi’nin faiz oranları % 0,79’a düştü.

 

Kocaeli iş dünyasının lider kuruluşu KOTO, hem Oda üyesimüteahhitler hem de konut sahibi olmak isteyen vatandaşlar için Ziraat Bankasıile Katkı Paylı Konut Kredisi imzalamış, konut projeleri piyasanın çok altındafaiz oranlarıyla sahiplerini bulmuştu. KOTO, Ziraat Bankası ile yaptığıgörüşmeler sonucu, ikinci müjdeyi de verdi.

SEKTÖRE BÜYÜK CANLILIK GETİRDİ

KOTO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Mikail Kayacı ve YönetimKurulu Üyesi Abdurrahman Çuhadar, Katkı Paylı Konut Kredisi’nde faizoranlarının % 0,79’a düşürüldüğünü açıkladı. Protokolün hayata geçirildiği Martayından bu yana müteahhitlerin de katkı paylarıyla yüzlerce projenin,alıcılarıyla buluştuğunu ve sektöre canlılık getirdiğini ifade eden Kayacı ileÇuhadar, % 0,79 faiz oranının da yine günümüz şartlarının en düşük faiz oranıolduğunu açıkladı.

YİNE PİYASANIN EN DÜŞÜK FAİZ ORANI


Konuyla ilgili açıklama yapan Kayacı ve Çuhadar,“İmzaladığımız protokolün sektöre büyük canlılık getirdi. Mart aynıdan bu yanadünya çapında iyi işler yapan konut üreticilerimizin mevcut konut stoğunu,piyasanın çok altında bir faiz oranıyla, konut sahibi olmak isteyenlerlebuluştu. Biz KOTO olarak elimizi taşın altına koyduk. Müteahhitlerimiz de çokciddi bir fedakarlık yaparak ve makul oranlarla katkı paylarını kendileriödeyerek, vatandaşlarımıza uygun şartlarda ev sahibi olmalarına katkı sundular.Faiz oranlarının düşmesiyle birlikte Ziraat Bankası ile tekrar görüşmegerçekleştirerek, yeni bir faiz oranında uzlaşı sağlandı. % 0,98 olan faizoranlarını, 0,79’a düşürdük.

‘PROTOKOLDEN YARARLANIN- EVİNİZİ KOTO ÜYESİ MÜTEAHHİTLERDEN ALIN’


Protokol, firmaların sahip olduğu tamamlanmış veya inşaatıdevam etmekte olan birinci el konutları kapsamaktadır. Katkı Paylı KonutKredisi sözleşmesinden yararlanmak isteyen KOTO üyesi müteahhitler öncelikleKOTO’ya başvurarak, Oda Üyeliği Belgesi temin edeceklerdir. Akabinde bu belgeile birlikte Ziraat Bankası şubelerine gelen KOTO üyesi konut üreticileri,müşterilerini bu krediden faydalandırabilecektir. İşletme başına 0,79 oran ve180 ay vade ile azami 500 bin TL olan Katkı Paylı Konut Kredisi 31 Aralık 2019tarihine kadar kullandırılabilecektir. Kocaelili vatandaşlara, konut alımlarındaKOTO üyesi müteahhitleri tercih etmeleri çağrısında bulunuyor, protokolünavantajlarından yararlanmaya davet ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

 


DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Kurban işi AKİKA’nın işi!

Kurban işi AKİKA’nın işi!